LIFESTYLE

Fika på Nobis Stockholm #Shakira och mina #shorts på min @misslopezcoaching Youtube

Jag bloggar nu väldigt sent efter jag har sett på Youtube nyheterna om Shakira att hon och Pique separeras. Jag kunde inte låta bli att titta på några Youtube video om deras historia.Det här med otrohet och att bli bedragen har alltid varit en svår sak för mig att ta in och brukar reagerar lite stark. Förresten vad tycker ni om otroheten?

Idag träffade min kompis Amelia, en designer som håller nu på parfymer och vi åker till Sydney Australia denna sommar. Vad rolig!. Jag passade på att göra några #shorts på Youtube

Vi träffades på Nobis och andra ställe kring min favorit stadsdel i Stockholm, Östermalm och sen vi gick till Gamla stad. Bästa plats att ta en riktigt svensk fika!. Vet ni att ordet fika, precis som man säger på svenska, används även internationellt, till exempel i Spanien?.

Det märks att priserna har stigit upp när man går på stan eller handla mat. Allt har blivit dyrare. Har ni märkt det?. Samma sak i andra länderna. Jag tänker på det när jag är ute med mina kompisar eftersom jag vill gärna att min vardagsliv behöva kosta skjortan. Har ni bra tips ?

Jag är glad att jag har haft en Youtube samarbete med JORGE PELLICER och märker att videon får mera visningar än vanlig och det känns väldigt roligt.

Vad tänker ni på?